Stropex to polska
firma tworząca
innowacyjne
rozwiązania budowlane

0 lata razem

stropex

Od 32 lat pracujemy tak, by spełniać rosnące wymagania klientów i wyprzedzać potrzeby rynku. Stropex to firma rodzinna. Od lat wspólnie tworzymy rozwiązania dla budownictwa rodzinnego i budynków użyteczności publicznej. Wiemy, jak to jest, gdy pomysł i marzenie stają się rzeczywistością. Tworząc nowy produkt dyskutujemy, spieramy się, przewartościowujemy pierwotne założenia, ale nigdy nie godzimy się na kompromisy w kwestii jakości.

Wiemy, czego potrzebują klienci – my potrzebujemy tego samego: wygodnych, łatwych w montażu, a przede wszystkim skutecznych rozwiązań, które zagwarantują dużo ciepła i światła we wnętrzach, będą oszczędne i trwałe przez wiele lat. Bliski jest nam trend eko-nomicznego i eko-logicznego podejścia do budownictwa. Tworzenie obiektów energooszczędnych to nie tylko wymóg rynku, to potrzeba czasów. Nie boimy się sięgać po innowacje, bo wiemy, że tylko poszukiwanie nowych dróg zaprowadzi nas na nieznane lądy. Lubimy to, co robimy. W całym procesie produkcyjnym korzystamy z najlepszych surowców dostępnych na rynku. Stosujemy własną nowoczesną technologię wdrożoną w ramach Projektu POIG – Działanie 4.4 w oparciu o zgłoszone patenty P.385221 i urządzenie P.384551. Posiadamy certyfikat do oznaczania wyrobów znakiem bezpieczeństwa. Wdrożyliśmy Zakładową Kontrolę Produkcji, posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2015. Posiadamy również dział Badawczo-Rozwojowy. Dzięki takiemu podejściu oferujemy bardzo dobre jakościowo produkty, które – ze względu na wielkość produkcji – możemy sprzedawać w korzystnych cenach. Dysponujemy także własną bazą transportową, która świadczy usługi wszystkim naszym klientom.

Ważne daty

2017 – uzyskanie aprobaty ITB na system Termo-panelowy

2016 – uzyskanie aprobaty ITB na system Termo-ramowy

2015 – wdrożenie i rozpoczęcie produkcji elementów systemu EMO

2012 – wdrożenie do produkcji kształtki szalunku podciągu

2010 – wdrożenie do produkcji nadproża okiennego KZN, kształtki U

2009 – wdrożenie własnej technologii w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka „Projekt POIG- Działanie 4.4”

2008 – wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001

2005 – wdrożenie do produkcji kształtek wieńcowych

2003 – przeniesienie zakładu produkcyjnego z Fabianowa do Pleszewa

1991 – założenie firmy Stropex w Fabianowie

EOS

Energooszczędny system montażu stropów pozwalają na osiąganie najlepszych parametrów technicznych, mających bezpośrednie przełożenie na komfort mieszkańców.
Dowiedz się więcej

EMO

Energooszczędny Montaż Okien EMO firmy Stropex to rozwiązania dedykowane szczególnie dla domów energooszczędnych.
Dowiedz się więcej

EVR

To systemem energooszczędnej wentylacji, oferujący innowacyjne urządzenia wentylacyjne o niezwykle prostej konstrukcji i globalnym potencjale.
Dowiedz się więcej

nagrody

i wyróżnienia